Przejdź do głównej zawartości

Alan Dean Foster, czyli urodziny Gwiezdnych Wojen

18 listopada 1946 roku, w jedynym z Nowojorskich szpitali, przyszedł na świat Alan Dean Foster. Jeśli do tej pory zastanawiacie się dlaczego o nim piszę, to odpowiedź jest prosta. To jemu zawdzięczamy książkowe adaptacje wielu filmów S-F.

Najbliższe mojemu sercu są książkowe adaptacje Gwiezdnych Wojen. W dobytku literackim autora możemy znaleźć takie publikacje jak:
Nadchodząca burza – w tym tomie Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker są jeszcze przyjaciółmi, a Anakin nie mówi jak miał zapalenie krtani. Do tych czasów wraca się z sentymentem i z łezką w oku.
Star Wars Przebudzenie mocy – coś na co wszyscy czekali. Wielki powrót Harrisona Forda i R2-D2. Ten tom zapiera dech w piersiach i pozwala spokojnie na powrót wszystkich wspomnień. Jest do dobra ekranizacja, a przede wszystkim dobra książka.
Kto z was oglądał serię na temat obecnego, który został okrzykniętym 8 pasażer statku o nazwie Nostromo. W tej serii autor zaszczycił nas takimi lekturami jak:
Obcy. 8 pasażer Nostromo – kosmos, ekspedycja na pokładzie statku towarowego oraz dodatkowy pasażer. Uchylając rąbka tajemnicy, wcale nie pokojowo nastawiony.
Obcy: Decydujące starcie – kapsuła ratunkowa przybyła na ziemię, ale nikt nie wierzy w to co się stało. Gdy ziemianie tracą łączność z kolonią na planecie Archeonie, wyrusza grupa komandosów, która ma zbadać te okoliczności.

Obcy: Trzy – wcale nie chodzi o to, ze obcych jest teraz trzech, ale o to że waleczna Ellen Ripley musi po raz trzeci stawić czoła kosmicznemu potworowi.

Star Trek Dziennik Pokładowy nr 1 – tu mamy opis trzech najbardziej ciekawych epizodów z serialu telewizyjnego o tym samym tytule.


Terminator Salvation: The Official Movie Novelisation – Arnold Schwarzenegger, maszyny podróżujące w czasie, wojna między ludźmi a sztuczną inteligencją. Nic tylko czytać!

To są jedynie wybrane pozycję Alan Dean Foster. Zachęcam z całego serca do zapoznania się z jego twórczością.

A wy uważacie, że jest co świętować? 

Komentarze

  1. Jeśli jest się fanem Gwiezdnych Wojen, to można otwierać szampana :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy nie czytałam książek napisanych na podstawie filmów, ale chyba skuszę się na te gwiezdne wojny ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie przepadam z bardzo za Gwiezdnymi Wojnami :P
    Mój blog

    OdpowiedzUsuń
  4. Aż takim fanem nie jestem więc cieżko powiedziec, ale szanuje ze sa tacy zagorzali fani :)

    OdpowiedzUsuń
  5. ja niestety tez za tym nie przepadam

    OdpowiedzUsuń
  6. Jestem fanką Gwiezdnych wojen, ale książek na ich podstawie jeszcze nie czytałam. Chyba najwyższy czas nadrobić :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Na pewno warto to świętować. Ponieważ każda okazja do świętowania jest dobra :)

    OdpowiedzUsuń
  8. O tak! Na pewno warto świętować sama jestem wielka fanka Gwiezdnych Wojen. Mega post :D

    OdpowiedzUsuń
  9. Kurczę, a ja, chyba jako jedyna na świecie, nigdy nie oglądałam Gwiezdnych Wojen... Muszę nadrobić:P

    OdpowiedzUsuń
  10. Ja świętować nie będę, bo nie jestem fanką Gwiezdnych Wojen - ani nie oglądałam filmu, ani nie czytałam książki ;) Ale mimo wszystko życzę autorowi wszystkiego dobrego :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Klasyk. Oczywiście, że jest co świętować. Takie ponadczasowe cykle nie zdarzają się często.

    @bookiecik

    OdpowiedzUsuń
  12. Jestem chyba jedyną isiba osobą, która nie oglądała Gwiezdnych Wojen 😂

    sunreads.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  13. Kurczę, nie wiedziałem, że ktoś taki jest. Dzięki :) Pewnie zajrzę do jego książek :)

    OdpowiedzUsuń
  14. GW to totalnie nie moj klimat, ale monmja corka zaczyna uwielbiac;)

    OdpowiedzUsuń
  15. Jestem fanka i gwiezdnych wojen i obcego 😃 wiec calkiem mozliwe ze rzuce okiem na ksiazki 😉

    OdpowiedzUsuń
  16. Totalnie nie mój klimat :) Ale fajne podsumowanie

    OdpowiedzUsuń
  17. No cóż ;) niby klasyka i istnieją ludzie (pewnie setki tysięcy), którzy daliby się pokroić za ten czy inny przedmiot związany z serią GW, ale ja osobiście nigdy się w to nie wkręciłam :) wolę fantasy niż SF :P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja akurat po przeczytaniu WP byłam rozczarowana :(

      Usuń
  18. W przypadku Gwiezdnych Wojen i Obcego, zdecydowanie wolę filmy.

    OdpowiedzUsuń
  19. Zdecydowanie jest co świętować! :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Widzimy się wkrótce :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie pozostawionych przez mnie treści komentarzy w celach oceny treści zamieszczonych w artykułach.

Popularne posty z tego bloga

Rafał Cichowski - Pył Ziemi, czyli egzystencjalne przemyślenia o końcu świata.

Zdjęcie – Książki Agi. Ziemia wyeksploatowana przez ludzkość, powoli umiera. Grupa naukowców tworzy statek pokoleniowy - Yggdrasil , który ma zapewnić przedłużenie gatunku ludzkiego. Po ponad 700 latach kosmicznej tułaczki garstki ludzi, którzy dostali bilet na ostatni prom kosmiczny, para młodych, genetycznie ulepszonych ludzi wyrusza na ziemię aby znaleźć odpowiedź na pytanie, które umożliwi przetrwanie rodzajowi ludzkiemu. Czym im się uda? Czy zastaną jedynie pył ziemi. Data Wydania - 29 Marca 2017 Liczba - Stron320 Kategoria - Fantastyka, Fantasy, Science Fiction Język - Polski Nicość. Treść książki odziera nas ze złudzeń. Pokazuje wiele nagich prawd, których na codzienna wolelibyśmy nie widzieć. Ukrywamy je gdzie głęboko pod naszymi warstwami próżności, strefy komfortu i wysokim ego. Boimy się powiedzieć sobie oczywistą prawdę, dlatego nie mówimy nic.  Odsyłamy natarczywe myśli w najdalsze zakamarki naszego umysłu, a one co jakiś czas próbują bezskutec...

Alex Kava, Erica Spindler, J. T. Ellison – Cienie nocy, czyli krótkie opowiadanie o seryjnym mordercy.

Któregoś pięknego dnia spotkały się trzy kobiety, aby omówić swoje przedsięwzięcie jakim było napisanie książki. No może raczej opowiadania, ale podejrzewa, że wtedy jeszcze o tym nie wiedziały, że wyjdzie im 170 stron dużą czcionką. Książko-opowiadanie jest o seryjnym mordercy, który przemierza kraj zostawiając za sobą trupy, a trzy agentki starają się go pojmać w imię sprawiedliwości. Instynkt macierzyński Pierwsza z agentek FBI   mierzy się ze sprawą śmierci bezdomnej dziewczyny, która po zajściu w ciąże została wyrzucona z domu. Sama przed kilkoma tygodniami straciła dziecko poprzez poronienie, więc los dziewczyny i jej maleństwa bardzo leży jej na sercu. Niestety nie dowiadujemy się nic o jej przeszłości, powiązaniach z kolegami z pracy, relacjami z mężem. W sumie wiemy tylko tyle, że babka wybiera ratowanie niemowlaka, mimo iż wie, że zostanie za to zawieszona. Pytanie jakie mi się nasuwa to to, dlaczego policjantka zostaje zawieszona, kiedy próbuje odnaleźć dzieck...